Otwarte Zasoby Edukacyjne – historia sztuki – warsztaty online dla bibliotekarzy i nauczycieli - Bibliotekarz Lubuski

ozeFundacja Centrum Cyfrowe i Centrum Edukacji Obywatelskiej zapraszają do udziału w cyklu warsztatów w projekcie „Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece".

Głównym celem projektu jest zwiększanie wiedzy na temat Otwartych Zasobów Edukacyjnych wśród osób dorosłych (w wieku od 18-64 lat) poprzez organizację warsztatów prowadzonych przez zrekrutowanych w projekcie trenerów – głównie pracowników bibliotek i instytucji kultury. Warsztaty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działań szkoleniowych na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Temat warsztatów:  Otwarte Zasoby Edukacyjne dotyczące historii sztuki

dowiedzą się :

• czym są Otwarte Zasoby Edukacyjne,
  • czym są licencje Creative Commons i jak je wykorzystywać,
  • jak świadomie korzystać z zasobów internetu,

poznają:

• wiele serwisów i portali prowadzonych przez różne instytucje dotyczących historii sztuki, nauczą się po nich poruszać i wyszukiwać potrzebne materiały,
  • strony internetowe udostępniające zdjęcia na wolnych licencjach i dowiedzą się, jak z nich korzystać, ale przede wszystkim, jak odkrywać bogactwo dzieł sztuki w czasie wolnym.

Termin warsztatów: 16 grudnia 202020 stycznia 202117 lutego 2021, godz. 18.00-19.30.

Zapisy prowadzone są na cały cykl.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich