Spotkanie z Małgorzatą Imielską i Łukaszem Maciejewskim - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie z Małgorzatą Imielską i Łukaszem Maciejewskim

128886715 3785331204818672 7924348978316338290 oJuż dziś naszymi gośćmi będą Małgorzata Imielska i Łukasz Maciejewski, którzy podyskutują o książce pt. ,,,Wpadnij to pogadamy…Rozmowy Łukasza Maciejewskiego z Krzysztofem Orzechowskim''
Zachęcamy, bądźcie z nami

Małgorzata Imielska – reżyserka i scenarzystka filmów dokumentalnych. Absolwentka Filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Realizuje filmy dokumentalne, seriale telewizyjne oraz spektakle Teatru Telewizji i słuchowiska Teatru Polskiego Radia. Jej filmy były wielokrotnie nagradzane na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych.
Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, wykładowca akademicki. Absolwent filmoznawstwa UJ, asystent na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi, dyrektor artystyczny festiwalu "Kino na Granicy" w Cieszynie oraz "Grand Prix Komeda" w Ostrowie Wielkopolskim. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Światowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych "Fipresci", Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Recenzent i felietonista m.in. "Onetu", "Kalejdoskopu Łódzkiego", "Krakowa". Ambasador projektu "Kultura Dostępna w Kinach", członek kapituły "Paszportów Polityki", stały komentator "Tygodnika Kulturalnego" w TVP Kultura. Dwukrotny laureat Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategoriach "Książka roku" i "Krytyk roku" (czterokrotnie nominowany do tej nagrody), laureat "Złotej Róży", statuetki "Uskrzydlonego", "Dziennikarskiej Weny", "ArtKciuka" dla osobowości roku oraz medalu województwa małopolskiego Polonia Minor za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury. Autor lub współautor kilkudziesięciu książek, m.in.: Wszystko jest lekko dziwne – wywiad rzeka z Jerzym Radziwiłowiczem (2012), Aktorki. Spotkania (2012), Flirtując z życiem – wywiad rzeka z Danutą Stenką (2013), Aktorki. Portrety (2015), Aktorki. Odkrycia (2018) oraz Krystian Lupa. Koniec świata wartości. The end of the world of values (2017).