Młodzi plastycy lubią jeże - Bibliotekarz Lubuski

Młodzi plastycy lubią jeże

2 Kwak Oskar 11 latMiejska Biblioteka Publiczna w Witnicy i Nadleśnictwo Bogdaniec ogłosili wyniki konkursu „Jeż i jego hibernujący przyjaciele”, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych w zasięgu terytorialnym MiG Witnica i Nadleśnictwa.

Drogą elektroniczną przesłanych zostało 69 prac plastycznych. Spośród nich zostali wybrani zwycięzcy w dwóch kategoriach wiekowych. Nie było to łatwe zadanie dla komisji konkursowej. Wszystkie prace są piękne i pomysłowe.

Komisja pracowała w składzie:

Monika Simonjetz – redaktor „Bibliotekarza Lubuskiego”, kierownik Działu Badań, Analiz i Metodyki w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze

Małgorzata Sawoch, dziennikarka telewizyjna i radiowa

Aldona Bernacka - Starszy Specjalista Służby Leśnej d/s edukacji i turystki w Nadleśnictwie Bogdaniec

Władysław Wróblewski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy

Lista nagrodzonych

W kategorii uczniów klas 1-3:

Jakub Hoffbauer ze Szkoły Podstawowej w Nowinach Wielkich

Roksana Kucińska ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie

Maja Myśko ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy

Karolina Pniszek ze Szkoły Podstawowej w Nowinach Wielkich

Maja Nowicka ze Szkoły Podstawowej w Nowinach Wielkich

Wyróżnieni zostali: Maja Domańska (SP w Dąbroszynie), Szymon Kielec (SP nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy), Antoni Nowicki (SP w Nowinach Wielkich), Jakub Rąblewski (SP nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy), Nikola Sawczuk (SP w Dąbroszynie) i Daria Wysoczańska (SP im. Jana Pawła II w Lubiszynie)

W kategorii klas 4-6

I miejsce Julia Antkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie

Szymon Burzyński ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy

Oskar Kwak ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie

Alicja Jasek ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy

Natalia Smilijkowić ze Szkoły Podstawowej w Nowinach Wielkich

Wyróżnieni zostali Piotr Błażek (SP w Dąbroszynie), Tomasz Gawęda (SP im. Jana Pawła II w Lubiszynie), Lena Sajewicz (SP w Dąbroszynie), Kamil Stadler (SP nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy), Wojciech Szymański (SP nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy).

Laureaci „medalowych” miejsc oraz wyróżnień otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Bogdaniec, a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa i drobne upominki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy