VI Forum Kultury bez Barier: Dostępna biblioteka – wymogi/ potrzeby/ możliwości - materiały - Bibliotekarz Lubuski

glownekonf 1641805215w 580r png small20 listopada br. odbyło się VI Forum Kultury bez Barier: Dostępna biblioteka – wymogi/ potrzeby/ możliwości. Partnerem wydarzenia, organizowanego przez Fundację Kultury bez Barier, Teatr Ochoty oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, było Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Tegoroczne forum było poświęcone kwestii dostępności w bibliotekach. Sprawa jest ważna także z uwagi na obowiązujące prawo – ogłoszone w ostatnim czasie ustawa o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami nakładają na instytucje publiczne konkretne obowiązki.

Jakie to powinności i jak im sprostać? Na te pytania pomogli znaleźć odpowiedź eksperci od dostępności i, a przede wszystkim, przedstawiciele bibliotek z całej Polski, jedni i drudzy podzielili się doświadczeniem i pomysłami na przełamywanie barier.

W Forum wzięło udział 400 przedstawicieli i przedstawicielek bibliotek z całej Polski. Na stronie Fundacji zostały udostępnione prezentacje prelegentów. Zachęcamy do korzystania z materiałów.

>> Materiały

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich