Witnickie pocztówki na Youtubie - Bibliotekarz Lubuski

Witnickie pocztówki na Youtubie

Wimbp pocztówkiKolekcji witnickich kart pocztowych poświęcony jest film, który został nakręcony przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.

O zbiorze opowiada dyrektor Władysław Wróblewski. Jego gawęda jest pretekstem do przedstawienia ciekawostek z dziejów miasta od końca XIX wieku do dziś. Za tło posłużyły wnętrza Regionalnej Izby Tradycji w „Żółtym Pałacyku”.

Przy filmie pracowali:

Grażyna Kostkiewicz-Górska, kierownik Działu Regionalnego gorzowskiej biblioteki

Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk (moderator)

Krzysztof Augulewicz (zdjęcia)

Sławomir Kotlicki (montaż)

Film „Gorzowska Biblioteka Cyfrowa – Witnica na starej pocztówce” trwa ponad 16 minut i można go odtworzyć na Youtubie.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.