Bezpłatny kurs online dla bibliotekarzy "Otwarte zasoby edukacyjne w praktyce" - Bibliotekarz Lubuski

Bezpłatny kurs online dla bibliotekarzy "Otwarte zasoby edukacyjne w praktyce"

CCFundacja Centrum Cyfrowe zaprasza do udziału w II edycji kursu internetowego dla bibliotekarzy "Otwarte zasoby edukacyjne w praktyce". Kurs skierowany jest przede wszystkim do pracowników i pracowniczek bibliotek (szkolnych, publicznych, pedagogicznych i akademickich), ale wziąć w nim udział mogą także edukatorzy i edukatorki, animatorzy i animatorki, pracownicy i pracowniczki domów kultury.

Do udziału w drugiej edycji kursu zapraszane są wyłącznie osoby, które nie uczestniczyły w edycji pierwszej.

Czego się dowiem na kursie?

• jak stworzyć swój własny otwarty zasób edukacyjny, który będzie można wykorzystać w pracy w bibliotece
  • czym jest otwartość w edukacji i jak ją wykorzystać w bibliotece
  • gdzie szukać otwartych zasobów edukacyjnych
  • jak prawo autorskie i wolne licencje wspierają edukację i jak z nich korzystać
  • jak poprowadzić zajęcia dla dorosłych w bibliotece oparte na diagnozie lokalnej

Jak będę pracować na kursie?

• kurs składa się z 7 modułów merytorycznych, wstępu i ewaluacji
  • uczestnicy będą pracować ze wsparciem mentora lub mentorki
  • w czasie kursu każdy uczestnik będzie miał za zadanie stworzyć swój własny otwarty zasób edukacyjny do wykorzystania w bibliotece

Co będzie się działo po ukończeniu kursu?

• uczestnicy, którzy ukończą kurs otrzymają certyfikat
  • wybrane osoby z grupy będą miały szansę zostać trenerami/trenerkami SpołEd i przeprowadzić warsztaty w swojej bibliotece
  • na początku stycznia 2022 r. będzie możliwość spotkania na żywo i prezentacji swoich warsztatów i dobrych praktyk w czasie wydarzenia „SpołEd idzie na warsztat”

Kiedy odbywa się kurs i jak się zgłosić?

• kurs startuje 25 stycznia i potrwa do 7 marca 2021 r.
  • zapisy trwają do 17 stycznia 2021 r. lub do wyczerpania miejsc. Najpóźniej po tym terminie prześlemy informację o zakwalifikowaniu się na kurs.

Aby zapisać się na kurs, wypełnij formularz dostępny tutaj.

• link do platformy i wszystkie niezbędne informacje otrzymają państwo po przyjęciu na kurs
  • o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń
  • kurs jest bezpłatny
  • do udziału w drugiej edycji kursu zapraszamy wyłącznie osoby, które nie uczestniczyły w edycji pierwszej

Masz pytania? Napisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt realizowany we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Fundacja Centrum Cyfrowe