ETNOPOLSKA 2021 – RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW - Bibliotekarz Lubuski

ETNOPOLSKA 2021 – RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW

financial charts table with laptop 1000x645Czas na złożenie wniosku o dofinansowanie w programie „EtnoPolska”. Narodowe Centrum Kultury czeka do 18 stycznia 2021. Program zakłada dofinansowanie zadań wzmacniających tożsamość kulturową i uczestnictwo w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym.

EtnoPolska 2021

Program służy rozwijaniu działań z zakresu edukacji regionalnej oraz popularyzacji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Podejmowane inicjatywy mogą bezpośrednio nawiązywać do tradycji kulturowych, inspirować się nią, jak również ukazywać je we współczesnych kontekstach.

Program EtnoPolska umożliwia również wsparcie zadań, których celem jest uzupełnienie i renowacja strojów ludowych oraz rekwizytów obrzędowych dla zespołów regionalnych prezentujących tradycje muzyczne, taneczne i śpiewacze oraz folklor obrzędowy własnego regionu.

Lustro Biblioteki