ACTIONTRACK - fińska platforma, która umożliwia tworzenie własnych gier mobilnych - Bibliotekarz Lubuski

ggCo to jest ActionTrack?

ActionTrack to fińska platforma, która umożliwia tworzenie własnych gier mobilnych (terenowych, miejskich a także quizów i zajęć w budynkach).

ActionTrack działa w formie edytora online, w którym projektujemy grę a następnie udostępniamy ją w bezpłatnej aplikacji mobilnej ActionTrack. Dzięki wykorzystaniu tej kombinacji, otrzymujemy narzędzie do gamifikacji i budowania zaangażowania w kulturze i edukacji poprzez smarfony.

Rozgrywki mogą odbywać się w trzech trybach: w oparciu o lokalizację gracza i mapy Google (GPS); z wykorzystaniem kodów QR oraz „palcem po mapie”, czyli bez wychodzenia na dwór. Gry przygotowane za pomocą ActionTrack wykorzystują większość funkcji smartfonów, takich jak przesyłanie odpowiedzi na pytania, zdjęć czy filmów. Organizator gry ma podgląd w rozgrywki oraz dostęp do odpowiedzi, rankingów i statystyk.

Jak wykorzystać ActionTrack w bibliotece?

• mobilne gry miejskie na postawie literatury
  • mobilne gry miejskie wspierające poznanie lokalnej historii miejsc i wydarzeń
  • gry w postaci quizów i zagadek
  • warsztaty dla najmłodszych na podstawie bajek
  • lekcje biblioteczne z grą
  • poznawanie otoczenia w formie gry

Jak wykorzystać ActionTrack w muzeum i centrach kultury?

• interaktywne zwiedzanie za pomocą połączenia kodów QR i angażującej fabuły gry
  • dopasowanie możliwości poznania treści ekspozycji do różnych grup wiekowych
  • ścieżki dydaktyczne w formie gry mobilnej
  • autorskie gry fabularne na bazie historii miejsca

Jak wykorzystać ActionTrack w szkołach?

• edutainment – zastosowanie gier w czasie lekcji, zielonych szkół, wycieczek
  • warsztaty i projekty, podczas których uczniowie tworzą własne gry oparte o tematy lekcyjne wprost z podstawy programowej
  • informacja zwrotna z gry mobilnej zamiast klasycznego sprawdzianu
  • edukacja ekologiczna w formie gier

Jak skutecznie wdrożyć ActionTrack?

Pełne wdrożenie ActionTrack w instytucji obejmuje kilka etapów:

1. wspólne ustalenie celu i zakresu zastosowań Action Track
  2. przygotowanie procesu wdrożeniowego
  3. szkolenie techniczne z praktycznymi przykładami zastosowania ActionTrack w różnych typach gier
  4. szkolenie o gamifikacji, które pozwala zrozumienie jak wykorzystywać elementy, techniki i mechanizmy z gier do innych zastosowań, jak zamieniać narrację liniową z znaną z literatury lub opowieści na angażującą narrację znaną z gier
  5. udostępnienie rocznej licencji z dostępem dla dowolnej liczby stanowisk i nieograniczonej liczny gier dostępnych w czasie trwania licencji.
  6. wsparcie podczas projektowania kolejnych gier, promocji wydarzeń i działań marketingowych
  7. dostęp do innych gier i szablonów gier w postaci repozytorium

Jesteśmy wyłącznym partnerem na Polskę fińskiej firmy TAZ, która tworzy i rozwija  oprogramowanie i aplikację Action Track.

Jeżeli chcesz projektować własne gry zadzwoń do nas na numer +48 609 365 220 i zapytaj o Action Tracka!

Doradzamy także jak można zdobyć finansowanie na wdrożenie gamifikacji i gier mobilnych w Twojej instytucji.

GoodBooks