28. Koziołek czas start! - Bibliotekarz Lubuski

28. Koziołek czas start!

koziolek28 1Biblioteka "Galeria Książki" Oświęcim zaprasza do zgłaszania publikacji do 28. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 lutego br. (decyduje data stempla pocztowego).

Szczegóły w regulaminie i formularzu zgłoszeń dostępnym na stronie Biblioteki

Pytania i wątpliwości można przesyłać na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Mądra głowa" - synonim  gromadzenia i uzupełniania wiedzy, czy też tworzenia tej wiedzy. „Mądra głowa” to symbol działań promujących czytelnictwo wśród dzieci
i jednocześnie przygotowanie narzędzi dla nauczycieli, bibliotekarzy i edukatorów, dzięki którym będą mogli skutecznie promować najlepsze polskie publikacje wśród dzieci.

„Mądra głowa” to także odniesienie do najważniejszych odbiorców –  dzieci. Jak wiadomo samo czytanie, miłość do książek, umiejętność zatapiania się w lekturze mają niebagatelny wpływ na wszechstronny rozwój młodych odbiorców. Dzięki uczestniczeniu w działaniach proponowanych w ramach projektu będą mogły gromadzić swoje doświadczenie czytelnicze, które zaprocentuje
w przyszłości.

Nadrzędnym celem projektu jest promowanie najlepszych polskich książek dla dzieci, spełniających rygorystyczne kryteria oceny pod względem literackości, przesłania oraz zgodności z radosną wizją twórczości, jaką uprawiał patron. W ramach Nagrody przygotujemy i przeprowadzimy działania polegające na: zebraniu, ocenie oraz nagrodzeniu najlepszej polskiej książki dla dzieci wydanej w 2020 roku, głosowaniu w Nagrodzie Czytelników (internetowym), webinariach, promocji Nagrody oraz przygotowaniu finału wraz ze spotkaniami autorskimi, ilustratorskimi, konkursów, konferencji i sesji naukowej poświęconej jednej z laureatek Nagrody – Justynie Bednarek.

Biblioteka "Galeria Książki" Oświęcim