Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
LITERACKIE WYZWANIA LEGO - Bibliotekarz Lubuski

LITERACKIE WYZWANIA LEGO

LITERACKIE PRZYGODY Z LEGO mniejszeJeśli uwielbiasz klocki LEGO i lubisz wyzwania - ta zabawa jest dla Ciebie!
NA CZYM POLEGAJĄ LITERACKIE WYZWANIA LEGO?

To kreatywne działania, które łączą radość czytania z pasją tworzenia konstrukcji z klocków. Uczestnicy otrzymają co miesiąc, od stycznia do grudnia 2021 r., nowe wyzwanie, które polega na zbudowaniu czegoś (np. scenka, konstrukcja, przedmiot itp.), co jest związane z określonym przez nas tematem. Inspiracją do układania niech będzie usłyszana, przeczytana książka dla dzieci i młodzieży, wiersz, tytuł lub fragment opowieści.

 

DLA KOGO?
Zabawa skierowana jest do wszystkich chętnych dzieci i młodzieży do lat 18. Literackie wyzwania można przeprowadzić w domu, w szkole lub gdziekolwiek jesteś. Wystarczą chęci i pomysł!

CEL
Stawiamy na rozbudzanie ciekawości i kreatywności dzieci i młodzieży. Prace nie będą oceniane.

UŁOŻYŁEM I CO DALEJ?
Zbudowane prace należy sfotografować, a zdjęcie zamieścić na specjalnie przygotowanej grupie na Facebooku LITERACKIE WYZWANIA LEGO. Prace mogą zamieszczać rodzice/opiekunowie, nauczyciele lub ew. samo dziecko/młodzież.
Na koniec nie zapomnij:
1. zatytułować swojej pracy;
2. podać swoje imię, wiek i miejscowość;
3. opisać to, co zbudowałeś/aś oraz wskazać jaka literacka historia Cię zainspirowała (podaj autora i tytuł książki, wiersza).

DLA NAUCZYCIELI
Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy (i nie tylko) do zgłaszania do zabawy swoich uczniów
i koordynowania akcji w szkole/w trakcie nauki zdalnej poprzez:
- poinformowanie o akcji/wysłanie informacji uczniom przez dziennik elektroniczny,
- pomoc w wyborze literatury odpowiedniej do wyzwania miesiąca,
- zamieszczenie na grupie FB LITERACKIE WYZWANIA LEGO, na stronie szkoły prac
uczniów.

Organizatorem zabawy jest Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. Link do zdjęć przesłanych w danym miesiącu zostanie zamieszczony w na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.
https://womgorz.edu.pl/index.php?lng=1&view=k&k=885.
Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne ze zgodą na jego publikację.
Po zakończeniu zabawy uczestnicy otrzymają dyplomy potwierdzające udział w wyzwaniach, zaś nauczyciele dyplomy potwierdzające koordynowanie akcji w szkole.

Projekt został zainspirowany blogiem http://legoquestkids.blogspot.com/ oraz działaniem https://biblioteka.gliwice.pl/projekty/zakonczone/literacki-lego-quest/#1

Kontakt:
Anna Giniewska
Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp.
tel. 95/ 721 61 35, 509 5170206
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.