Dwie Siostry w bibliotece – styczeń 2021 - Bibliotekarz Lubuski

Dwie Siostry w bibliotece – styczeń 2021

dwie siostryDzień dobry w nowym roku!

Wracamy po przerwie, pełne noworocznej energii i świeżych pomysłów! Jak zawsze mamy dziś dla Was wiele inspiracji i informacji, a w styczniowym newsletterze znajdziecie:

propozycję książkowych spotkań online dla bibliotek i szkół
kreatywne wideowarsztaty inspirowane książką "Turonie, żandary, herody. Wiejska maskarada"
- zapis zabójczo ciekawej rozmowy z twórcami książki „Zabójstwo Brangwina Kąkola”
- najnowsze dwusiostrzane nowości i zapowiedzi

Miłej lektury!

SPOTKAJMY SIĘ!

W zeszłym roku udało nam się zorganizować kilkanaście spotkań on-line z bibliotekarkami i bibliotekarzami z całej Polski, podczas których wspólnie szukaliśmy w katalogu Dwóch Sióstr lektur odpowiadających najróżniejszym czytelniczym potrzebom.
Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego z początkiem roku przychodzimy do Was z nowym cyklem webinarów wokół dwusiostrzanych książek. Zapraszamy w każdą drugą środę miesiąca o 10:00.

Poniżej znajdziecie terminy i tematy spotkań oraz linki do zapisów na najbliższe wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona, zachęcamy do zapisu!

10 lutego, g. 10:00 – ZAPISZ SIĘ
Rozmawiamy! Z młodym czytelnikiem o trudnych sprawach

10 marca, g. 10:00 – ZAPISZ SIĘ
Działaj z Dwiema Siostrami! Książkowe inspiracje do działań warsztatowych

14 kwietnia, g. 10:00 – ZAPISZ SIĘ
Grunt to dobre relacje. Dwusiostrzane książki wzmacniające relacje dzieci i rodziców

12 maja, g. 10:00 – ZAPISZ SIĘ
Do czytania! Pierwsze samodzielne lektury

9 czerwca, g. 10:00  ZAPISZ SIĘ
Gramy w zielone! Przyrodnicze i proekologiczne tytuły z oferty Dwóch Sióstr

ZAINSPIRUJ SIĘ!

Spójrzcie na kulturę ludową jako źródło inspiracji i odkryjcie bogactwo polskiego folkloru dzięki serii czterech wideowarsztatów przygotowanych przez Annę Kaźmierak.
To autorka książki "Turonie, żandary, herody. Wiejska maskarada", która otrzymała nagrodę graficzną w konkursie Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY.
Obejrzyj "Krótkie filmiki wokół ludowej kultury i muzyki"!

ZOBACZ!

Z okazji premiery powieści graficznej „Zabójstwo Brangwina Kąkola” autorstwa M.T. Andersona i Eugene'a Yelchina zorganizowaliśmy wyjątkową transmisję transoceaniczną, czyli spotkanie autorskie on-line z twórcami książki!
Zapraszamy do obejrzenia zapisu z tego arcyciekawego spotkania!
Więcej o książce przeczytacie tutaj.

NA KSIĘGARSKICH PÓŁKACH!

Pod koniec roku w naszym katalogu pojawiła się masa wartościowych nowości!
Nowy album Mizielińskich, kolejna część serii Mistrzowie Ilustracji, fascynująca powieść graficzna, ilustrowane kompendium grzybów, baśniowa historia z syrenami i piratami w tle, a nawet wielkie kompendium podsumowujące 100 lat polskiej ilustracji dziecięcej!
Zachęcamy do zerknięcia! :)

JUŻ WKRÓTCE!

A może interesuje Was, co szykujemy na ten rok? W naszej zakładce "Zapowiedzi" też już się robi tłoczno.
Zapraszamy do zapoznania się z najbliższymi dwusiostrzanymi premierami.

Pozdrawiamy serdecznie,
Dwie Siostry