Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Bezpłatne webinaria z GoodBooks - Bibliotekarz Lubuski

Bezpłatne webinaria z GoodBooks

goodbooks logo121.01 i 22.01 zapraszamy na dwa bezpłatne webinaria dla bibliotekarzy. Dowiedz się więcej...

Nowy trend w bibliotece: e-czytelnictwo!

Czy jesteście na bieżąco w kwestii czytników E-book? Wiecie jakie modele są teraz najpopularniejsze, najbardziej uniwersalne i najlepiej sprawdziłyby się wśród Waszych czytelników? Zapraszamy na spotkanie online z bibliotekarką i trenerką Good Books, Joanną Golczyk, która przedstawi swój autorski wybór najlepszych czytników E-booków dla bibliotek!

Na uczestników spotkania czekają atrakcyjne niespodzianki i rabaty!

Czytniki i e - booki

E - czytelnictwo

E-czytelnicy w bibliotece

Szkolenie dla Biblioteki w Murowanej Goślinie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem do tematu e-czytelnictwa w czasie pandemii. Dalej rozmawialiśmy o wiodących platformach e-booków z dostępami dla bibliotek publicznych (Legimi i Ibuk Libra). Nie zabrakło także aspektów prawnych związanych z udostępnianiem e-booków i umowami licencyjnymi.

Technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy bibliotekarza. Narzędzia, które musisz znać!

Genial.ly, Kahoot, Artsteps, Mentimeter, Animoto - czy znacie wszystkie te narzędzia online? Mogą Wam ułatwić pracę w czasie, kiedy biblioteka pozostaje zamknięta lub działa hybrydowo.

Technologie w bibliotece


Literatura duńska

21.01, godz.17:00 - Wykład o literaturze duńskiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach zaprasza na spotkanie o literaturze duńskiej z Bogusławą Sochańską - wieloletnią dyrektorką Duńskiego Instytutu Kultury, tłumaczką i miłośniczką H.Ch. Andersena.

Ale nie tylko o Andersenie będzie mowa. Pojawią się książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, starsze i najnowsze wydania dostępne na rynku. A przede wszystkim: literatura piękna, nie kryminały!

 

Wydawnictwo Dwie Siostry