Sprawozdawczość za rok 2020 - Bibliotekarz Lubuski

Sprawozdawczość za rok 2020

statystykaSzanowni Państwo,

w załączeniu wysyłamy komplet materiałów niezbędnych do przygotowania sprawozdań dotyczących sieci bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego.

Tegoroczne raporty, których wzory opracowane zostały przez Departament Mecenatu Państwa MKiDN we współpracy z Instytutem Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej, rozszerzono o zagadnienia dotyczące pandemii Covid-19 i jej konsekwencje dla bibliotek oraz mediateki jako niezależne jednostki udostępniające zbiory cyfrowe i audiowizualne.

Prosimy o przygotowanie informacji o działalności bibliotek w 2020 roku w oparciu o przesłane materiały i odesłanie ich w formie elektronicznej do Działu Badań, Analiz i Metodyki WiMBP Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 lutego 2021 r.

Załączniki:

1. Formularz statystyczny opracowany na wzorze druku K-03
  2. Tabela KADRA
  3. Tabele ministerialne
  4. Skan pisma Dyrektora WiMBP w Zielonej Górze z wykazem zagadnień do analizy opisowej

Przypominamy, że wszystkie biblioteki publiczne objęte są obowiązkiem sprawozdawczym: Sprawozdanie biblioteki (K-03). Dane uzyskane w badaniu są objęte tajemnicą statystyczną i wykorzystane wyłącznie do opracowań zbiorczych. Udział w badaniu jest obowiązkowy. Sprawozdanie należy sporządzić w Portalu Sprawozdawczym po zalogowaniu na stronie https://raport.stat.gov.pl

Formularz elektroniczny dostępny będzie od 25 stycznia 2021 roku.Termin przekazania sprawozdania za rok 2020 upływa 8 lutego 2021 roku. Obowiązek przekazania danych wynika z:

- art. 30 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 443, z późn. zm.)

- rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 października 2019 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2020 (Dz. U. poz. 2366, z późn. zm.).

Zespół DBAiM