„A MOŻE JAŚNIEJ…” - WYSTAWA DARIUSZA WOJCIECHOWSKIEGO - Bibliotekarz Lubuski

„A MOŻE JAŚNIEJ…” - WYSTAWA DARIUSZA WOJCIECHOWSKIEGO

PLAKAT wystawaF1Filia nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, mieszcząca się przy ul. Ptasiej 32 w Zielonej Górze zaprasza 4 lutego 2021 r. na otwarcie wystawy Dariusza Wojciechowskiego zatytułowanej „A może jaśniej…”.

Dariusz Wojciechowski – urodził się 1978, absolwent filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W wyniku choroby autoimmunologicznej w 2018 roku prawie całkowicie stracił wzrok. Mimo to nie porzucił w swojej pasji – fotografii. Jego prace są wizją świata widzianego oczyma duszy. Na wystawie zobaczymy czarno-białe i kolorowe fotografie, przedstawiające pejzaże różnych miejsc w Polsce, naturę oraz kilka zdjęć ludzi.

Wystawę można oglądać do końca lutego br. w godzinach otwarcia Filii.

Spotkanie z Dariuszem Wojciechowskim, autorem prac, które zobaczymy na wystawie, odbędzie się online 5 lutego o godz. 16.00 na Facebooku Filii nr 1.

Podczas tej rozmowy dowiemy się, co jest przyczyną utraty wzroku autora, jak to zmieniło jego podejście do fotografowania i innych rzeczy.

Dział Promocji i Organizacji Wydarzeń - WiMBP