Program grantowy Patriotyzm Jutra 2021 - Bibliotekarz Lubuski

Program grantowy Patriotyzm Jutra 2021

pobraneMuzeum Historii Polski ogłosiło XIII edycję ogólnopolskiego programu grantowego „Patriotyzm jutra” 2021 .
Tak jak w latach poprzednich ma on na celu pomoc w realizacji projektów związanych z szeroko pojętą edukacją historyczną, popularyzacją ważnych wydarzeń dziejowych, czy tworzeniem innowacyjnych narzędzi dydaktycznych.

„Patriotyzm Jutra” realizowany jest od 2006 roku ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum Historii Polski jest jego operatorem od 2009 roku. W latach 2009-2020 rozdysponowano 32 mln złotych i dofinansowano ponad 1300 projektów. Zgłoszono blisko 10 000 projektów z całej Polski.

Wnioski mogą składać m.in. samorządowe instytucje kultury a tegoroczny nabór odbywa się poprzez system https://formularze.patriotyzmjutra.pl/ i zakończy się 3 marca 2021 roku o godzinie 23:59.

Więcej informacji na stronie >>Programu

Redakcja SBP