Kolejny konkurs dla klas I-III już za nami - Bibliotekarz Lubuski

Kolejny konkurs dla klas I-III już za nami

Dzień Pisarzy konkurs kaligraficzny klas I IIIDnia 3 marca 2021 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy w Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym odbył się Konkurs Kaligraficzny, sprawdzający umiejętność pięknego pisania. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów.

Uczniowie mieli za zadanie najładniej jak potrafią przepisać tekst drukowany. Każdy z członków komisji, przy ocenie prac uczniów brał pod uwagę następujące kryteria oceny:

- zgodność kształtu liter z ogólnie obowiązującymi zasadami pisowni;
- prawid
łowe połączenia liter;
- poprawno
ść ortograficzną;
- estetyk
ę wykonania;
- brak ozdobników, poprawek i skre
śleń.

Wyniki:

MISTRZ KALIGRAFII KLASY IJulia Chocholska

MISTRZ KALIGRAFII KLASY II – Anna Marek

MISTRZ KALIGRAFII KLASY III - Blanka Rakowska

Gratulujemy!

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Konkurs przygotowały i przeprowadziły: wychowawczynie klas I-III wraz z panią z filii bibliotecznej.

Monika Maziec