Przed nami wiosna - Bibliotekarz Lubuski

Przed nami wiosna

Przed nami WiosnaPierwszy dzień kalendarzowej wiosny wypada 21 marca. Symbolizuje budzącą się do życia przyrodę, a także radość życia. Dzień wiosny zbiega się z obchodami Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO w 1999 roku.

Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Z tej okazji uczniowie z klas I-III wraz z wychowawczyniami i panią z filii bibliotecznej w Lesznie Górnym 19 marca mieli zajęcia online. Wykonywali marzanny, wianki, tworzyli wspólnie wierszyki, słuchali poezji i tworzyli prace plastyczne, które kolorowo zdobią bibliotekę.

Andżelika Przysiężna