OTWARTE WEBINARIA GOOD BOOKS W KWIETNIU! - Bibliotekarz Lubuski

OTWARTE WEBINARIA GOOD BOOKS W KWIETNIU!

goodbooks logo1W najbliższym miesiącu organizujemy aż 8 otwartych webinariów dla bibliotekarzy i kadr kultury. Niezależnie od tego, czy Twoja instytucja jest teraz otwarta czy nie, możesz przecież wziąć udział w szkoleniach online! Bezpiecznie i tak samo efektywnie, jak podczas spotkań „na żywo”. Indywidualnie, albo z całym swoim zespołem. Sprawdź jakie otwarte webinaria odbędą się w kwietniu!

UWAGA: Wszystkie szkolenia wymienione poniżej są płatne.

6-7 kwietnia, 9:00-11:30
Gamifikowanie literatury pięknej i wydarzeń kulturalnych
Prowadzenie: Marcin Skrabka

Szkolenie organizujemy we współpracy z Książnicą Stargardzką.

Wiesz, że gry są obecnie najbardziej angażującą młodzież formą rozrywki? Nie oceniaj tego źle! Wykorzystaj to, aby równie mocno zaangażować ich w naukę, poznawanie historii i szkolnych lektur. Podczas szkolenia dowiesz się, jak wykorzystać gry w animacji czytelnictwa. Ale to nie wszystko. Zostaniesz wprowadzony(-a) w tematykę tworzenia gier mobilnych w aplikacji ActionTrack!

7 kwietnia, 9:00-14:00
Docieranie do lokalnych grup zainteresowanych ekologią
Prowadzenie: Mateusz Kęsy

Szkolenie organizujemy we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Polkowicach.

Czy wiesz co zrobić, aby przyciągnąć do biblioteki osoby zainteresowane ekologią? Podczas szkolenia poznasz gry i książki, które dotyczą natury i zdrowego trybu życia. A przede wszystkim dowiesz się, jakie wydarzenia przyciągną uwagę tych, dla których kondycja świata ma znaczenie. Ponadto opowie o tym wszystkim prawdziwy autorytet – doktorant w Pracowni Pszczelnictwa, Katedrze Zoologii, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – Mateusz Kęsy.

8 kwietnia, 9:00-14:00
Osoby z niepełnosprawnością w bibliotece
Prowadzenie: Marta Kryś

Szkolenie organizujemy we współpracy z Książnicą Stargardzką.

Czy wiesz jak zapewnić dostępność w swojej instytucji? Podczas szkolenia dowiesz się jak pracować z użytkownikami ze szczególnymi potrzebami i jak tworzyć odpowiednią ofertę. Porozmawiamy również o tym jak zorganizować dla nich przyjazną przestrzeń. I oczywiście jak poprawnie komunikować się cyfrowo!

9 i 12 kwietnia, 9:00-11:30
Animacje czytelnicze online dla dzieci w bibliotece
Prowadzenie: Anita Nogal

Szkolenie organizujemy we współpracy z Książnicą Stargardzką.

Czy dzieci można zachęcić do czytania książek dzięki ciekawym zajęciom online? Oczywiście, że tak! Podczas szkolenia dowiesz się jakie zabawy online zaproponować dzieciom oraz jakich platform i narzędzi używać do kontaktu z młodym pokoleniem. Oprócz tego poznasz książki, które czytają i tematy, które ich interesują.

15 kwietnia, 9:00-12:00
Skuteczna organizacja wydarzeń bibliotecznych dla seniorów
Prowadzenie: Magdalena Klimczak

🛑 Webinarium „Skuteczna organizacja wydarzeń bibliotecznych dla seniorów od A do Z” jest przeznaczone DLA INSTYTUCJI. Nie mogą wziąć w nim udziału osoby indywidualne.

Szkolenie organizujemy we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Piotrkowie Trybunalskim.

Naucz się jak sprawić, aby biblioteka stała się wygodnym i bezpiecznym miejscem dla każdego seniora. Dowiedz się również, jak dotrzeć do grupy odbiorców, jaką są osoby po 65 roku życia. Co wziąć pod uwagę organizując dla nich wydarzenia w bibliotece? I przede wszystkim: jakie tematy w ogóle ich interesują?

15 kwietnia, 9:00-14:00
Narzędzia do pracy zdalnej podczas pandemii
Prowadzenie: Łukasz Braun

Szkolenie organizujemy we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Pandemia zmieniła wszystko. Nawet sposób pracy w instytucjach, w których dotychczas nie było mowy o pracy z domu. Dlatego porozmawiamy o tym, jak korzystać z darmowych aplikacji oraz platform do spotkań online, aby usprawnić pracę zdalną. A przede wszystkim jak kontaktować się z czytelnikami i użytkownikami biblioteki?

20 kwietnia, 9:00-13:00
Bibliotekarz (nie)grafik
Prowadzenie: Gabriela Kwarta

Szkolenie organizujemy we współpracy z Krośnieńską Biblioteką Publiczną.

To propozycja praktycznych warsztatów, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć grafiki: szybko i łatwo! Poznają bezpłatne programy graficzne do tworzenia materiałów promocyjnych i grafik do social mediów. Dodatkowo omówimy podstawowe zasady projektowania graficznego i aktualne trendy.

28 kwietnia, 9:00-14:00
Literatura Afryki: omówienie trendów i przegląd nowości
Prowadzenie: Łukasz Braun

Szkolenie organizujemy we współpracy z Książnicą Kopernikańską w Toruniu.

Wiesz czym charakteryzuje się literatura Czarnego Lądu? Podczas szkolenia będziesz mieć szansę zapoznać się z najnowszymi kierunkami w literaturze krajów afrykańskich.
Dowiesz się, kto wydaje w Polsce taką literaturę i jakie są to publikacje. Co najważniejsze, poznasz sylwetki pisarzy i dowiesz się, jakie książki ukazały się na polskim rynku wydawniczym w ciągu ostatnich kilku lat.

Chcesz zorganizować inne szkolenie specjalnie dla Twojej instytucji? Na pewno mamy je w naszej ofercie 😉 Napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo zadzwoń na numer 530 752 569.

GoodBooks