Pierwsze seminarium kadry zarządzającej w formie online - Bibliotekarz Lubuski

Pierwsze seminarium kadry zarządzającej w formie online

se 12 0412 kwietnia 2021r., o  godz. 10.00 Dział Badań Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zorganizował coroczne seminarium dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego.

Wydarzenie przeprowadzono w formie online, dzięki czemu możliwe było jednoczesne spotkanie się 51 uczestników, w tym 48 przedstawicieli kadry zarządczej bibliotek. Zróżnicowany program spotkania pozwolił na poruszenie wielu interesujących zagadnień. Seminarium otworzył dr Andrzej Buck - Dyrektor WiMBP. Jako pierwsza wystąpiła Małgorzata Domagała - Dział Badań Analiz i Metodyki WiMBP z prezentacją pt. Biblioteki lubuskie w liczbach - statystyczne podsumowanie 2020 roku. Następnie głos zabrał Bartosz Czerniawski - koordynator mediateki Góra Mediów WiMBP, przekazując istotne informacje na temat kodów Legimi i spraw organizacyjnych z tym związanych w latach 2021/2022. Justyna Hak - specjalista ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych WiMBP przekazała uczestnikom informacje z obszaru Dyskusyjnych Klubów Ksiązki oraz planów, zapowiedzi i działań w 2021r. Owocna i, jak okazało się w trakcie, niezwykle potrzebna okazała się dyskusja panelowa kadry zarządzającej, którą poprowadziła Monika Simonjetz - kierownik Działu Badań Analiz i Metodyki WiMBP. Uczestnicy seminarium zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach w tej formie, która nie koliduje z obowiązującymi obostrzeniami. Całość moderowała Agnieszka Sobiak - specjalista ds. szkoleń i promocji nowych idei bibliotecznych DBAiM.

Dział Badań Analilz i Metodyki