Bezpłatne webinarium „Analiza Funkcjonowania Bibliotek Publicznych” - Bibliotekarz Lubuski

Bezpłatne webinarium „Analiza Funkcjonowania Bibliotek Publicznych”

SBPStowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarium „Analiza Funkcjonowania Bibliotek Publicznych”, które odbędzie się 16 czerwca - 10.00-11.30 na platformie Clickmeeting.

Celem webinarium jest przybliżenie idei Analizy Funkcjonowania Bibliotek Publicznych. W trakcie spotkania  zostaną przedstawione sposoby wykorzystania danych zgromadzonych w systemie oraz możliwości interpretacji wybranych danych statystycznych i wskaźników funkcjonalności. Zaprezentowana zostanie metoda przeprowadzenia badań satysfakcji użytkowników z usług bibliotecznych i wyliczania m.in. wskaźnika satysfakcji jako jednego z mierników efektywności bibliotek. Zostaną przedstawione narzędzia i procedury oraz pomoce ułatwiające prowadzenie badań, dostępne na stronie AFB.

Webinarium skierowane jest przede wszystkim do Dyrektorów bibliotek publicznych, do osób zajmujących się gromadzeniem i interpretacją danych statycznych oraz do wszystkich innych zainteresowanych tematyką badania efektywności bibliotek.

Program:

1. O danych statystycznych i wskaźnikach funkcjonalności słów kilka.
  2. Analiza danych w systemie AFBP – co każdy uczestnik projektu wiedzieć powinien.
  3.  Jak dyrektor biblioteki może wykorzystywać dane zgromadzone w systemie.

>> Rejestracja

Projekt Analiza Funkcjonowania Bibliotek dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu