Ekologiczny escape room - Bibliotekarz Lubuski

Ekologiczny escape room

IMG 7978W poniedziałek 21.06.2021 roku ponownie zorganizowana została w naszej bibliotece gra logiczna escape room.

Tym razem nosiła ona tytuł „Na ratunek Ziemi” i poruszała zagadnienia ekologiczne. 8 uczestników zmierzyło się z wyzwaniem uratowania naszej planety od zniszczenia. Mieli tylko 30 minut na zaliczenie 5 stacji, na których czekały ciekawe zadania do wykonania. Musieli je wszystkie zrealizować, by zdobyć trzycyfrowy kod i odszyfrować ukrytą wiadomość. Młodzież podzielona została na 3 zespoły, dwa liczące 3 osoby i jedną grupę dwuosobową. Drużyna, której udało się zakończyć zabawę w najkrótszym czasie, otrzymała nagrody książkowe.

Spotkanie było częścią zadania pn. „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy”, dofinansowanego w ramach programu „Partnerstwo dla Książki” ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dominika Jankowiak