Dzień Głośnego Czytania z teatrzykiem i myszką - Bibliotekarz Lubuski

Dzień Głośnego Czytania z teatrzykiem i myszką

musz mniejszaW Miejskiej Bibliotece Publicznej w Witnicy program obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania obejmował osiem spotkań z dziećmi i – jako wydarzenia towarzyszące – cztery prelekcje. Dlatego zajęcia zostały zaplanowane na dwa kolejne dni.

W środę 29 września dyrektor Władysław Wróblewski gościł w Szkole Podstawowej w Dąbroszynie. Na pięciu spotkaniach autorskich z grupą „0” i klasami 1-4 przedstawił dzieciom swoje wiersze o zwierzętach, ilustrowane kartami teatrzyku kamishibai. Zaprezentował także swój zbiór opowiadań dla dzieci „Przygody myszy Matyldy”, wydany w formie audiobooka, który czyta Paweł Ptaszyński. Następnego dnia bajkopisarz spotkał się z klasami 1-3 Szkoły Podstawowej w Nowinach Wielkich. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali na pamiątkę kolorowanki z prezentowanymi wierszami oraz okolicznościowe zakładki do książek. W obu szkołach Władysław Wróblewski wygłosił po dwie prelekcje poświęcone okolicznym dworom, willom i pałacom. W Dąbroszynie wysłuchali ich uczniowie klasy szóstej i członkowie Koła Polonistycznego, a w Nowinach Wielkich - uczniowie klas siódmych i ósmych.