Jubileusz Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze - Bibliotekarz Lubuski

Jubileusz Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze

do BL mniejszeKsiążka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli (Cyceron)
28 października 2021 roku odbyły się uroczyste obchody 70-lecia Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze.

70 lat to niezwykle długi okres, który w obecnych czasach zmienia się bardzo szybko. Mimo rozwijającej się technologii biblioteka zawsze będzie miejscem spotkań książki z czytelnikiem.
Pierwsza wzmianka o Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze pochodzi z księgi inwentarzowej z przełomu lat 1949/1950. Była ona Gromadzką Biblioteką Publiczną, Filią Biblioteki Publicznej w Przylepie. Od 1994 r. Biblioteka funkcjonowała jako Gminna Biblioteka Publiczna z/s w Zawadzie. Od 2015 r. poprzez połączenie Miasta Zielona Góra i Gminy, Biblioteka zmieniła nazwę na Bibliotekę Publiczną w Zielonej Górze i obecnie jest to 10 placówek: Zawada, Przylep, Racula, Stary Kisielin, Łężyca, Nowy Kisielin, Krępa, Jany, Jeleniów, Kiełpin.
Nasze Biblioteki to nie tylko książki. To również spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, warsztaty, konkursy. Jest nam niezmiernie miło, iż działamy na rzecz społeczności lokalnej i podejmujemy współpracę z instytucjami partnerskimi. Cieszymy się, że Biblioteka już tyle lat funkcjonuje w środowisku lokalnym i prowadzi działania na rzecz rozwoju kultury oraz promuje czytelnictwo.

Daria Bednarek