Historia regionu w słubickiej bibliotece! - Bibliotekarz Lubuski

Historia regionu w słubickiej bibliotece!

spotkanie z historią BP SłubiceW Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice rusza cykl spotkań dotyczących historii regionu. Wykłady prowadzone są przez znanego w naszym mieście regionalistę oraz społecznego opiekuna zabytków – Rolanda Semika.

Pierwsze spotkanie odbyło się 11 kwietnia 2022 r., w którym udział wzięła zaproszona młodzież z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach. Tematem wykładu była kuchnia regionalna. Prowadzący w ciekawy sposób przekazał wiedzę na temat potraw, na które wpływ miała ludność przybyła do naszego regionu po II wojnie światowe. Kuchnia ta stanowi zlepek tradycji różnych kultur. Województwo lubuskie słynie w Polsce z licznych jezior, lasów, rzek i to właśnie na bazie naturalnych produktów opiera się kuchnia regionu. Młodzież z zainteresowaniem śledziła historię lokali, restauracji, które w przewyższającej części już nie istnieją, jak np. Bar „Rondo”.

Bardzo dziękujemy Panu Rolandowi Semikowi za poświęcony czas i za chęć przekazania wiedzy, którą posiada. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, które odbędzie się w maju.

Zespół BPMiG w Słubicach