Działalność Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Kultury w Iłowej - Bibliotekarz Lubuski

Działalność Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Kultury w Iłowej

DKK Iłowa 04.22Dyskusyjny Klub Książki w Iłowej powstał na bazie sekcji literatury działającej w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Iłowej. Pierwsze spotkanie miało miejsce 24 stycznia 2022 roku, na którym dyskutowaliśmy o reportażu Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”. Na kolejnym słuchacze zajęli się sonetem jako gatunkiem literackim — wybrane sonety F. Petrarki, J.A. Morsztyna, A. Mickiewicza. Następne spotkanie to Marek Krajewski i jego „Widma w mieście Breslau”. Kolejne Joanna Chmielewska i „Lesio”. Marzec zakończyliśmy pieśnią jako gatunkiem literackim - „Bogurodzica” i przykładowe pieśni Jana Kochanowskiego. 11 kwietnia dyskutowaliśmy o „Makowej spódnicy” Zofii Mąkosy.

Następne spotkanie (26.04.2022) mamy wyjazdowe: jedziemy na spotkanie autorskie do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Papuszy w Żaganiu.

Biblioteka Kultury w Iłowej