"Przyroda wokół nas"- Trelik 2022 przyznany! - Bibliotekarz Lubuski

"Przyroda wokół nas"- Trelik 2022 przyznany!

Treliki 202227 kwietnia 2022 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbył się XVIII Gminny Przegląd Wiersza PTASIE TRELE pod hasłem "Przyroda wokół nas" pod patronatem burmistrza Słubic. Głównym organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 1 "Jarzębinka" oraz biblioteka słubicka. W części konkursowej, w dwóch kategoriach wiekowych, zaprezentowało się 24 przedszkolaków ze Słubic, Kunowic i Świecka.

W oczekiwaniu na wyniki obradującego jury, uczestnicy oraz licznie zebrana widownia obejrzeli radosny program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy Pszczółek z Przedszkola Samorządowego "Jarzębinka" pod kierownictwem nauczycielki Pani Marioli Jasiniak. Wspaniały występ został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzonych widzów!
Laureatem tegorocznych "Ptasich Treli" i zdobywcą statuetki "Trelik 2022" został Aleksander Smoczyński ze słubickiego Przedszkola Samorządowego nr 1 "Jarzębinka". Jury przyznało także sześć wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych. Otrzymali je: w kategorii 3 i 4 latków: Milena Śliwińska (PS "Jarzębinka"), Adrianna Wisniewska (PS "Pinokio"), Pola Woronowicz (PS "Miś Uszatek") a w kategorii dzieci starszych: Błażej Bakalarz (PS "Miś Uszatek"), Artem Hasanov (PS "Krasnal Hałabała") i Aleksander Smoczyński (PS "Jarzębinka"). Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez organizatorów.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Zespół BPMiG w Słubicach