14. Forum Młodych Bibliotekarzy "Biblioteka w Sercu" - zgłoszenia prelegentów - Bibliotekarz Lubuski

14. Forum Młodych Bibliotekarzy "Biblioteka w Sercu" - zgłoszenia prelegentów

BIBLIOTEKA w SERCU - logo 14. Forum Młodych Bibliotekarzy Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Katowicach, Biblioteka Śląska, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA) zapraszają do udziału w 14. Forum Młodych Bibliotekarzy. Tegoroczna edycja pod hasłem „Biblioteka w sercu”, odbędzie się w Zabrzu i Katowicach.

Trwają zgłoszenia prelegentów. Propozycje wystąpień (referat lub warsztat) można zgłaszać do 22 maja 2022 r. wypełniając formularz ankiety na stronie: Formularz rejestracyjny dla prelegentów.

Proponowane tematy wystąpień dotyczą następujących zagadnień:

Czytelnik w sercu biblioteki

Masz ciekawe doświadczenia w pracy z czytelnikiem w każdym wieku, z rozmaitymi potrzebami, a może z różnych zakątków świata? Opowiedz nam o tym! Podziel się pomysłami na zorganizowanie ciekawych zajęć, niesamowitych spotkań, inspirujących warsztatów.

Wirtualne serce

Czas pandemii zmusił Cię do przeniesienia działalności do Internetu? A może nowa forma pracy nie była uciążliwością, lecz szansą? Wyraź swoje zdanie! Opisz, jak podtrzymywałeś kontakt z czytelnikami i zdradź nam swoje sposoby na przyjazne i skuteczne komunikowanie się poprzez media społecznościowe.

Z sercem do e-booków

Elektroniczna książka to przyszłość czy zagrożenie dla bibliotek? Jak wykorzystać rozwój technologii, by służył bibliotekom i pozytywnie wpływał na czytelnictwo? W jaki sposób opracowywać i udostępniać e-publikacje? Twoje doświadczenie w tym temacie może zmienić biblioteczny świat!

Wyzwanie mam w sercu

Bibliotekarz żadnej pracy się nie boi i podejmuje się każdego zadania. Jeśli sprawdzasz się w roli animatora, regionalisty czy wolontariusza – to właśnie miejsce dla Ciebie! Przyjedź i opowiedz o swoich działaniach! Do wystąpień w tej sekcji zachęcamy również specjalistów w zakresie kompetencji miękkich –wspólnie porozmawiamy o komunikacji interpersonalnej, inteligencji emocjonalnej czy skutecznym zarządzaniu czasem. Podejmiemy temat poczucia spełnienia i zadowolenia z pracy, ale także stresu i wypalenia zawodowego.

Serce do przestrzeni

Biblioteka na dworcu kolejowym, w budynku pokopalnianym, galerii handlowej? Jeśli interesuje Cię architektura bibliotek, chciałbyś przedstawić nietypowe projekty i rozwiązania – czekamy właśnie na Ciebie! Podpowiedz, jak stworzyć komfortową dla czytelników przestrzeń, która będzie nie tylko miejscem nauki i pracy, lecz także wypoczynku i rozrywki.

Serce do współpracy

Wiesz, jak nawiązać i podtrzymywać efektywną współpracę z innymi bibliotekami, stowarzyszeniami czy instytucjami? A może orientujesz się, w jaki sposób zdobyć środki na dofinansowanie działalności bibliotek? W tej sekcji możesz opowiedzieć o dobrych praktykach w zakresie pozyskiwania projektów i funduszy oraz o budowaniu społeczności wokół biblioteki.

Ważne informacje

• 14. Forum Młodych Bibliotekarzy odbędzie się w dniach 8-9 września 2022 r. w Zabrzu i Katowicach
  • formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 22 maja 2022 r.
  • strona internetowa Forum Młodych Bibliotekarzy