Literacka podróż z Joanną Krzyżanek - Bibliotekarz Lubuski

Literacka podróż z Joanną Krzyżanek

Na pierwszym planie widać z tyłu siedzące dzieci podczas spotkania autorskiego z Joanną Krzyżanek. W tle widać prezentację oraz regały z książkami. W czwartek 2 czerwca 2022 r. w Oddziale dla Dzieci słubickiej biblioteki mieliśmy zaszczyt gościć Panią Joannę Krzyżanek, bardzo popularną autorkę książek dla dzieci. Dla licznie zebranych młodych czytelników było to szczególne spotkanie autorskie, gdyż wraz z pisarką przyjechała również znana dzieciom gąska Walerka, najmilsze i najśmieszniejsze stworzonko.

Joanna Krzyżanek jest autorką wielu wspaniałych bajek, opowieści i wierszy dla dzieci. Ogromną popularnością cieszy się seria o Ignasiu Ziółko, Kurze Adeli i Kocie Papli oraz przygody Cecylki Knedelek. Autorka udowodniła na podstawie książki „Byki Weroniki”, że ortografia nie jest taka straszna i zdradziła dzieciom tajniki łączenia szkolnych zasad
z zabawą. Przedszkolaki natomiast dowiedziały się czy należy jeść warzywa i jakie są tego konsekwencje. Ignaś Ziółko przekonał dzieci, że burak farbuje, papryka zieje ogniem,
a marchewka zamienia zęby w marchewkowe.
Spotkania literackie zakończyły się fantastycznymi warsztatami plastycznymi, a piękne portrety oraz warzywne obrazy uczestnicy zabrali ze sobą na pamiątkę.
Na koniec, pisarka otoczona dziećmi, z uśmiechem i wielką cierpliwością składała autografy na specjalnie przygotowanych na tę okoliczność zakładkach do książek. Mamy nadzieję, że to niezwykłe wydarzenie pozostanie w pamięci młodych czytelników na bardzo długo i będzie zachętą do sięgania po książki naszego Gościa.
Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek odbyło się w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
Dziękujemy! Do zobaczenia w bibliotece!

Zespół BPMiG w Słubicach