Gra w kolory – wystawa fotografii w słubickiej bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Gra w kolory – wystawa fotografii w słubickiej bibliotece

Hol słubickiej biblioteki, na środku pomieszczenia ustawione dwie sofy. Na ścianie i na sztalugach z umieszczona została wystawa fotografii. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii uczestników warsztatów grupy fotograficznej AKFA (Autorskiej Komórki Fotografii Artystycznej) odbywających się w Galerii OKNO w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Na wystawę składają się dwa projekty, które zrealizowane zostały pod wspólnym hasłem „Gra w kolory”.

Pierwszy projekt to Kalendarz na 2022 rok. Kalendarze z Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury mają swoją tradycję i wydawane są już od dwudziestu lat. W tym roku uczestnicy ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą próbowali zilustrować, za pomocą fotografii, związki frazeologiczne i powiedzenia, w których występuje określony kolor. Chodziło o przedstawienie znaczenia, kontekstu, w jakim dane wyrażenie stosujemy. Kalendarz dedykowany jest Hospicjum Domowemu Św. Wincentego a’Paulo w Słubicach, aby wesprzeć jego misje, doceniając serce i zaangażowanie, jakim obdarowuje swoich podopiecznych.
Kolor stał się również wyzwaniem drugiego projektu, który został zrealizowany podczas warsztatów w ramach Akademii lAbiRynT w 2021 roku. W bibliotece można podziwiać niezwykle barwne, nieoczywiste, czasami bardzo zaskakujące fotografie, na których znajdują się kolorowe klocki. Za ich pośrednictwem zostały opowiedziane historie, pewne spostrzeżenia i refleksje na temat otaczającego nas świata.
Oba projekty były prowadzone i inspirowane przez Annę Panek-Kusz –kurator Galerii OKNO w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.
Wystawę można oglądać w holu głównym biblioteki słubickiej. Zapraszamy!

Zespół BPMiG w Słubicach