Gmina Lipinki Łużyckie czyta! - Bibliotekarz Lubuski

Gmina Lipinki Łużyckie czyta!

Na pierwszym planie widać wyeksponowane trzy książki oraz trzy maskotki. W centralnej części zdjęcia widać plakat z napisem „Gmina Lipinki Łużyckie Jak nie czyta jak czyta”, za plakatem oraz po jego bokach stoi i siedzi 14 młodych ludzi, którzy trzymają książki lub zabawki oraz czterech dorosłych.  7 czerwca 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipinkach Łużyckich odbyła się akcja promująca czytelnictwo wśród uczniów. Celem akcji było budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z czasem wolnym i dobrą zabawą. Chcieliśmy zachęcić tych, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek szkolny do zmiany poglądu.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Wójt Gminy Małgorzata Brzyśkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Bumbul oraz uczniowie klasy IV a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich wraz z Panią Jolantą Ratajczyk. Spotkanie było dobrą okazją do przedstawienia swoich ulubionych bohaterów literackich i książek, do których z wielką przyjemnością się wraca. Dzieci chętnie słuchały i brały udział w zgadywankach literackich, rozpoznawały tytuły książek i bohaterów po rekwizytach, charakterystycznych dla wybranej książki, świetnie bawiły się przy nauce piosenki o książce i bibliotece pod tytułem „Książka przyjaciel człowieka”.
Dziękujemy wszystkim za obecność i możliwość rozmowy o powodach dla których warto czytać książki.

GBP w Lipinkach Łużyckich