Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Horrory przeczytane i nagrodzone - Bibliotekarz Lubuski

Horrory przeczytane i nagrodzone

HORROR W BIBLIOTECE 8 15 maja 2022 1536x864Aż 72 krwawe opowieści nadesłano na trzeci konkurs literacki „Horror w bibliotece”, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim z okazji Tygodnia Bibliotek 2022.

W konkursie wzięło udział 58 dziewczyn (w różnym wieku) i 14 chłopaków. Zgodnie z zasadami naszej literackiej zabawy autorzy musieli napisać ciąg dalszy przygód Martyny, młodej bibliotekarki uwięzionej w starej windzie w magazynie książek.

W nadesłanych historiach nasza bohaterka wędrowała w czasie, uciekała przed seryjnymi mordercami, walczyła ze smokiem, nieczystymi stworami i demonami przeszłości, przedzierała się przez pajęczyny, przyjaźniła się z elfami, latała na miotle z czarownicami, zmagała się z chorobą psychiczną, a przede wszystkim na różne sposoby ratowała świat. Niestety, kilka razy walkę przypłaciła życiem, a ze trzy razy... utratą nóg i rąk. 

Oczywiście, ocena jury nie była zależna od tego czy bohaterka ocalała. Liczyły się: pomysł, nastrój, poczucie humoru i język! A ponieważ opowieści były naprawdę wciągające, jury w składzie: Magda Płatonow, Magda Janas i Hanna Ciepiela, przyznało aż 15 wyróżnień i 10 nagród.

Straszne wyróżnienia otrzymują:

 1. Julia Kamińska
 2. Louisa Veneberg
 3. Antek Mannek
 4. Adrian Góral
 5. Amelia Matusik
 6. Aleksandra Najdek
 7. Adrian Wawrzyniak
 8. Julia Majewska
 9. Wiktoria Kaczanowska
 10. Maciej Proksa
 11. Adrian Antończyk
 12. Martyna Grzybowska
 13. Laura Samoszuk
 14. Martyna Łochińska
 15. Maria Sobczak

Mroczne nagrody dostają:

 1. Julita Tarnawska
 2. Martyna Girul
 3. Hanna Kowalewska
 4. Laura Pasich
 5. Nikola Świerszcz
 6. Hanna Grunos
 7. Magdalena Tarnowska
 8. Małgorzata Jukubowska
 9. Joanna Sekuła
 10. Aleks Malik

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy wakacji z dreszczykiem!

Hanna Ciepiela