Przygody w lesie. Znamy laureatów konkursu literackiego! - Bibliotekarz Lubuski

Przygody w lesie. Znamy laureatów konkursu literackiego!

Ważka 4 mniejszeNadleśnictwo Bogdaniec i Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprosili uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie literackim „Wakacje w lesie”. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja leśnej przyrody ze szczególnym uwzględnieniem lasów Nadleśnictwa Bogdaniec i zachęcenie dzieci do podjęcia twórczości literackiej. Do organizatorów wpłynęło 21 prac podzielonych na kategorie uczniów klas 4-6 i 7-8.

Teksty były zróżnicowane – od wspomnień z leśnych wycieczek przez opowiadania (w tym fantastyczne) po listy do krewnych i przyjaciół. Autorzy wykazali się dużą wyobraźnią i zacięciem literackim.
Jury konkursu obradowało w składzie: Monika Simonjetz, kierownik Działu Badań, Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, redaktornaczelna czasopisma „Bibliotekarz Lubuski”; Małgorzata Sawoch, specjalista ds. Promocji w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.; Aldona Bernacka, starszy specjalista Służby Leśnej prowadzący sprawy z zakresu edukacji i turystki w Nadleśnictwie Bogdaniec. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało 11 autorów.
W kategorii uczniów klas 4-6:
I miejsce - Zuzanna Piotrowska – SP nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy
II miejsce - Emilia Mazurek – SP 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy
III miejsce ex aequo:
Konstancja Kucharska – SP nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy
Oliwia Szumska – SP nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy
Wyróżniona została Sara Sowińska – SP w Dąbroszynie.
W kategorii uczniów klas 7-8:
I miejsce – Zuzanna Jackowiak – SP nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy
II miejsce – Julia Kotecka – SP nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy
III miejsce Konstanty Smykliński – SP nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy
Wyróżnieni zostali:
Antoni Suchecki – SP w Dąbroszynie
Julia Krajewska – SP nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy

Laureaci zostaną uhonorowani dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Bogdaniec. Pozostali autorzy otrzymają dyplomy uczestnictwa i upominki od Nadleśnictwa.

Aldona Bernacka
Nadleśnictwo Bogdaniec