Michelle Marly „Maria Callas i głos serca” - Bibliotekarz Lubuski

Michelle Marly „Maria Callas i głos serca”

Spotkanie DKK Osiecznica 11.2022W listopadzie 2022 r. spotkaliśmy się w Klubie Książki dla dorosłych w bibliotece w Osiecznicy, aby porozmawiać o książce Michelle Marly „Maria Callas i głos serca”.

Skąd czerpiemy siłę? Jak wiele musimy doświadczyć, aby odważnie stawić czoła przeciwnościom losu? W końcu: jaką cenę przyjdzie nam zapłacić za miłość i szczęście?
Wydawnictwo Znak Horyzont oddało w ręce czytelników kolejną zbeletryzowaną powieść z serii Wyjątkowe kobiety, tym razem przybliżając postać Marii Callas – primadonny, kobiety o niespotykanym harcie ducha i powołaniu, którym była sztuka i miłość. Najsławniejsza śpiewaczka operowa swoich czasów skrywa głęboko w sercu bolesne tajemnice. Całą energię podporządkowuje karierze, nie zostawiając w nim przestrzeni na prawdziwe kobiece życie. Pięknie suknie i uwielbienie, stają się niejako przykrywką, pod którą chowane są zwyczajne pragnienia. Maria traktowana jest niestety jak przedmiot do zarabiania pieniędzy i nawet w momencie problemów zdrowotnych, nie ma chwili wytchnienia...
„Maria Callas i głos serca” to także opowieść pełna pasji, emocji i uczuć, pozwalających przetrwać najtrudniejsze chwile. W książce nie brakuje wzruszających oraz bolesnych momentów w życiu głównej bohaterki, pomimo przeciwności losu pokazując niezwykły hart ducha i siłę płynącą z jej kruchej i delikatnej budowy. Cieszymy się, że mogliśmy poznać kobietę, której głos znał cały świat, lecz nie zdawał sobie sprawy, jakie osobiste dramaty przeżywała wielka diwa.

Moderator Barbara Przeździęk