Kwietniowe wydarzenia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich - Bibliotekarz Lubuski

Kwietniowe wydarzenia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

SBPSzanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w trzech wydarzeniach, których organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Udział w szkoleniach jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja.

Tematem wykładu będą działania prospołeczne. Prowadzący opowie o inteligentnym mieście, w którym inicjatorami i beneficjentami rozwoju są nie tylko włodarze i przedsiębiorcy, ale też mieszkańcy oraz instytucje sektora informacyjnego. Wykład jest częścią projektu realizowanego przez SBP „Informacja i komunikacja — popularyzacja badań naukowych i rozwiązań technologicznych”, który uzyskał dofinansowanie Ministra Edukacji i Nauki.

14 kwietnia – seminarium online „Fake newsy – problemy i wyzwania”

Podczas spotkania omówione zostaną: kwestie społecznego odbioru fake newsów; polskie projekty fact-checkingowe mające na celu walkę z dezinformacją; techniki manipulacji oraz narzędzia weryfikacji informacji i metody jej oceny. Do udziału w seminarium zaproszono: dr Magdalenę Paul (UW), dr hab. prof. UMK Małgorzatę Kowalską-Chrzanowską (UMK w Toruniu), Patryka Zakrzewskiego (Stowarzyszenie Demagog) oraz Gabrielę Sieczkowską (Konkret 24 – TVN S.A.).

20 kwietnia – seminarium online „Cele Zrównoważonego Rozwoju Agenda 2030”
W trakcie seminarium omawiane będą wybrane Cele Zrównoważonego Rozwoju Agenda 2030. Zaprezentowane zostaną działania i doświadczenia organizacji pozarządowych (SBP, IFLA, FRSI i CSR Consulting). Nie zabraknie również dzielenia się dobrymi praktykami oraz przykładów współpracy samorządu z bibliotekami.

Źródło: SBP