Wakacje w Filii w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

Wakacje w Filii w Długiem

alt„ Janusz Korczak – świat dziecka dawniej i dziś” to tematyka zajęć wakacyjnych dla dzieci, które odbywały się od 9 do 20 lipca w Filii Bibliotecznej w Długiem. Choć pogoda nas nie rozpieszczała to na nudę nie mogliśmy narzekać. Na naszych spotkaniach staraliśmy się poprzez różne formy działań przybliżyć dzieciom postać Janusza Korczaka oraz świat dziecka dawniej i dziś. Czytaliśmy, malowaliśmy, tworzyliśmy różne prace. Nie zabrakło także wycieczek. Zwiedziliśmy Muzeum Instrumentów Muzycznych w Szybie, Siedzibę Państwowej Straży Pożarnej i Muzeum Ziemi Szprotawskiej w Szprotawie. Gry, zabawy sportowe, konkursy, wycieczki rowerowe, dzień kulinarny, grill to dodatkowe atrakcje, w których udział brali uczestnicy spotkań. Z relacji dzieci i rodziców możemy wnioskować, że tegoroczne zajęcia należały do udanych.
altaltalt
Jadwiga Matoga