Zmagania z chochołami, pierzchającą melancholią i kłótliwym czyżykiem - Bibliotekarz Lubuski

Zmagania z chochołami, pierzchającą melancholią i kłótliwym czyżykiem

zwycizca_Pawe_Lis_odbiera_nagrod_za_I_miejsce2 kwietnia 2014 r. w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego została rozstrzygnięta II edycja konkursu ortograficznego, zatytułowanego „Każdy uczeń to potrafi – zostań mistrzem ortografii!". Do zmagań z trudnym językiem ojczystym przystąpiło 28 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Gorzowa Wlkp. oraz powiatu gorzowskiego (odpowiednio 15 i 13 placówek). Warto zauważyć, że w tej licznej grupie dominowali uczniowie klas szóstych.

Z konkursowym dyktandem opracowanym przez panią Beatę Gizińską-Gigołę doradcę metodycznego WOM ds. języka polskiego w szkołach podstawowych oraz Elizę Paternowską nauczyciela bibliotekarza BP WOM uczestnicy poradzili sobie niezwykle szybko. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich prac Komisja konkursowa postanowiła przyznać trzy nagrody.

Najlepiej z tekstem o wiośnie poradził sobie i pierwszą nagrodę otrzymał Paweł Lis ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Gorzowie Wielkopolskim. – Największy problem miałem z „chochołami" – przyznał 13-letni laureat po odebraniu nagrody. – Chwilę zastanawiałem się też nad „brzozą rosochatą". A tak na co dzień raczej nie mam kłopotów z ortografią, bo dużo czytam.

Drugie miejsce zajęła Laura Kopeć z gorzowskiej Szkoły Podstawowej nr 10, natomiast trzecią nagrodę zdobył Wojciech Dominiak ze Szkoły Podstawowej nr 5 również z Gorzowa Wlkp.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzców uhonorowano także nagrodami książkowymi oraz grami edukacyjnymi ufundowanymi przez dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Pisemne podziękowania, za przygotowanie uczniów do konkursu, wręczono również nauczycielom.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Eliza Paternowska i Magdalena Płatonow z Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Eliza Paternowska
fot. Monika Żołędziejewska