Warsztaty dziennikarskie - Bibliotekarz Lubuski

Warsztaty dziennikarskie

warsztaty_dziennikarskie_091Kto przed laty zrobił zdjęcia kozom pasącym się przed urzędem miasta? A kto fotografował maszynistów stojących na parowozach ? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi gimnazjaliści podczas warsztatów dziennikarskich, które odbyły się 1 kwietnia 2014 roku w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej.

W warsztatach prowadzonych przez Hannę Ciepielę, nauczyciela bibliotekarza i dziennikarza, biorą udział młodzi redaktorzy z gazetki szkolnej „Sobuś" z Zespołu Szkół nr 12 im. Jana III Sobieskiego wraz z Pauliną Maszkowską, nauczycielką języka polskiego i opiekunką gazetki. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, ostatnie były poświęcone legendarnym gorzowskim artystom fotografikom: Waldemarowi Kućce, kronikarzowi miasta, autorowi m.in. słynnego zdjęcia z kozami pasącymi przed urzędem miasta i Jerzemu Szalbierzowi, mistrzowi fotografii reporterskiej i twórcy znakomitego cyklu „Bocznica".

Kolejne spotkania z gimnazjalistami zaplanowano na 13 maja 2014 r. Tym razem uczniowie wezmą na warsztat gorzowskich pisarzy.

Hanna Ciepiela
fot. Monika Panek