Pisarka nie stawia jedynek - Bibliotekarz Lubuski

Pisarka nie stawia jedynek

„Lekcja czytania" w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

inga1Inga Iwasiów, pisarka i badaczka literatury, poprowadziła 28 maja „Lekcję czytania" w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej. Z licealistami i studentami rozmawiała o wierszach Tadeusza Różewicza.

– To była całkiem inna lekcja niż w szkole, każdy mógł powiedzieć, co naprawdę myśli o poezji, literaturze, nie bojąc się oceny nauczyciela – mówiła Anna Pietrzykowska, studentka gorzowskiej PWSZ. – Dzięki pani profesor Iwasiów można było z innej strony spojrzeć na Różewicza, nie tak stereotypowo jak w szkole, „że wielkim poetą był" – zapewniał student Bartosz Bogdan.

„Lekcja czytania" odbyła się w ramach akcji „Tygodnika Powszechnego". Takie spotkania nastolatków z pisarzami, filozofami, dziennikarzami organizowane są od pięciu lat w całej Polsce. – Cieszą mnie te lekcje, bo wciąż jestem ciekawa opinii młodych ludzi o literaturze – mówiła Inga Iwasiów. – Okazuje się, że młodzież naprawdę zainteresowana jest czytaniem, to dodaje skrzydeł...

W gorzowskiej lekcji poza studentami wzięli w udział uczniowie I LO.

Inga Iwasiów od pięciu lat prowadzi „Lekcje czytania" w całej Polsce. W gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej gościła już po raz drugi.

Hanna Ciepiela
fot. Monika Żołędziejewska