Premiera "Kota w butach" w Złotniku - Bibliotekarz Lubuski

Premiera "Kota w butach" w Złotniku

alt13 lipca br. odbyła się premiera spektaklu "Kot w butach" - przygotowanego przez amatorski teatr dorosłych "Tak czy siak" ze Złotnika. Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć prawie godzinne przedstawienie w IV aktach, z oprawą muzyczną i bajkową scenografią. Na godzinę sala złotnickiej świetlicy zamieniła się w małe kino, a o udanym występie świadczyło niezmierne zainteresowanie od początku do końca spektaklu oraz gromkie brawa. Teatr tworzy 12 dorosłych aktorów i dwoje dzieci. Spotykają się od trzech lat w Bibliotece w Złotniku - tam też powstał pomysł stworzenia grupy. Założycielką trupy jest Urszula Golec. Choć nasi aktorzy mają za sobą liczne występy (przedstawienia Czerwony Kapturek, Hamlet Chuligański, skecze - Mom Talent, Blondynki i dresiarze, Rzepka, Pociąg do kultury), to "Kot w butach" wymagał najwięcej pracy i poświęcenia.
Pragniemy serdecznie podziękować aktorom za zaangażowanie (Elżbiecie Dyrbie, Elżbiecie Stec, Helenie Piaseckiej, Małgorzacie Porębskiej, Julicie Klusek, Elżbiecie Ostrowskiej, Halinie Kmieć, Katarzynie Bryjak, Markowi Kuczakowi, Stefanii Kuczak, Grażynie Chabiniak, Darii Bryjak i Zuzi Golec) a także pani Emilii Klusek z Biblioteki w Złotniku za pomoc w organizowaniu prób i scenografii oraz motywację do działania, sołtysowi Kazimierzowi Ostrowskiemu za motywację i wsparcie do działania oraz za to, że wraz z Radą Sołecką zakupił cztery bezprzewodowe mikrofony, dzięki którym przedstawienie miało jeszcze wyższy poziom. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek soposób przyczynili się do tego, by w naszej miejscowości powstała nowa forma aktywności kulturalnej jaką jest teatrzyk; Bartkowi Lechockiemu, Adrianowi Kachlowi, Renacie i Eugeniuszowi Chabiniakom, Jolancie Strzelczak, Stanisłąwie Kuczak, Alicji Katrycz, Dorocie Zielonce, Katarzynie Ostrowskiej, Dawidowi Lewandowskiemu, Krystynie Bryjak, Annie Strzelczak, Krystianowi i Kamilowi Zielonkom, Katarzynie Jurec.
Mimo, że założycielka grupy Urszula Golec od niedawna mieszka we Wrocławiu, teatr amatorski dorosłych""Tak czy siak" ze Złotnika nadal będzie dawał występy, kolejny już w planach, ale nic więcej nie zdradzimy...