Moje podróże po krajach Unii Europejskiej - wkacje w Bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Moje podróże po krajach Unii Europejskiej - wkacje w Bibliotece

altFilia biblioteczna w Siecieborzycach zorganizowała zajęcia wakacyjne dla dzieci w dniach od siódmego do jedenastego lipca 2014 r. Wprowadziła naszych młodych czytelników w tematykę Unii Europejskiej. Dzieci poprzez zabawę zwiedzały różne kraje, tańczyły, śpiewały, rysowały, poznały wielu znakomitych i znanych ludzi. Jak zawsze podróże okazały się bardzo kształcące. Uczestnicy zajęć odwiedzili Danię, Francję, Wielką Brytanię, Irlandię oraz Grecję. Dowiedzieli się, jakie miasta są stolicami tych państw, jaką mają walutę, język urzędowy, jak wyglądają ich flagi i godła, poznali także wiele innych ciekawostek dotyczących zwiedzanych państw. Zajęcia przebiegały w atmosferze zabawy. Na zakończenie wakacji w bibliotece odbyła się wycieczka do Nowej Soli, gdzie dzieci popłynęły barką i bawiły się w Parku Krasnala. Bilety na barkę zasponsorowała Sołtys Siecieborzyc, Jadwiga Turek.