Okaż kulturę i chroń naturę! - Bibliotekarz Lubuski

Okaż kulturę i chroń naturę!

IMG_0485Okaż kulturę i chroń naturę! Takie hasło towarzyszyło uczestnikom tegorocznych zajęć wakacyjnych w filii bibliotecznej w Wiechlicach. Cykl zajęć rozpoczął się pogadanką na temat bezpieczeństwa podczas wakacji i spotkaniem z panem policjantem oraz panią z żagańskiego Sanepid-u. W trakcie codziennych spotkań dzieciom towarzyszyła książka "Ekologiczne dzieciaki czyli bon ton w przyrodzie".

Książka ta w przejrzysty sposób zapoznała dzieci z pojęciami ekologicznymi i regulaminem ekoludka. Dzieci dowiedziały się też, jak można twórczo wykorzystać plastikowe butelki, papierowe rolki, gazety i inne materiały dzięki czemu powstały naprawdę interesujące prace plastyczne. Nie zabrakło także zabaw i gier ruchowych oraz wycieczki do Parku Krasnala i Portu w Nowej Soli. To był na pewno ciekawie i wesoło wykorzystany wakacyjny czas.

Anna Pelc