Śniadanie po staropolsku z Sienkiewiczem - Bibliotekarz Lubuski

Śniadanie po staropolsku z Sienkiewiczem

alt6 września 2014 r. o godz. 11.00 odbędzie się w Krośnie Odrzańskim ogólnopolska akcja pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – Narodowe Czytanie. W tym roku czytamy „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Akcja w całej Polsce - dla potrzeb jak największej popularyzacji - przybierze różne formy. Biblioteka w Krośnie zaprasza mieszkańców na „Śniadanie po staropolsku z Sienkiewiczem”. Do biesiadnego stołu zaprosiliśmy znanych krośnian, którzy czytać będą swoje ulubione fragmenty lektury. Częstować będziemy również każdego mieszkańca, który przyjdzie posłuchać pięknej staropolszczyzny, opisującej dzieje Polski od 1648 do 1673 roku.  Mając w pamięci zapierające dech w piersiach przygody Sienkiewiczowskich bohaterów, gwarantujemy, że nie zabraknie dobrego humoru jak również wzruszających chwil. Wspólna lektura to również doskonały moment, by odczytać ten tekst na nowo, by zadać mu współczesne pytania, zastanowić się nad tym, co mówi nam dziś o Polsce i Polakach. Dlatego zapraszamy wszystkich Państwa, abyśmy razem przeczytali „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, pamiętając o tym, iż najwybitniejsze dzieła rodzimej literatury tak pięknie jednoczą nas jako wspólnotę, wzmacniają polską tożsamość i narodową dumę.

Wszystkich Państwa zachęcamy do uczestniczenia w Narodowym Czytaniu.
Iwona Jaworska