Podziel się pomysłem - Bibliotekarz Lubuski

Podziel się pomysłem

podziel_sie_pomyslem_326 września w bibliotece miejskiej w Szprotawie odbyło się spotkanie bibliotekarzy oraz zaprzyjaźnionych osób pod hasłem „Podziel się pomysłem – projekty zrealizowane w szprotawskiej bibliotece". W inicjatywie uczestniczył pan Paweł Chylat – burmistrz Szprotawy, bibliotekarze z różnych placówek z terenu powiatu żagańskiego, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szprotawie oraz instruktorzy metodyczni z biblioteki wojewódzkiej w Zielonej Górze.

Podczas spotkania uczestnicy oglądnęli prezentacje multimedialne omawiające projekty zrealizowane przez bibliotekę w ostatnich 3 latach oraz dyskutowali o roli bibliotekarza w XXI wieku. Podczas wyjścia do rynku wszyscy oglądnęli wystawę okolicznościową poświęconą projektom, która przez cały dzień była dostępna dla mieszkańców, oraz zwiedzili szprotawski ratusz.

W drugiej części spotkania uczestnicy mogli posilić się i zintegrować przy dźwiękach muzyki znanej i lubianej w wykonaniu lokalnego zespołu muzycznego.

– Otrzymaliśmy wiele pochwał od uczestników za organizację imprezy – mówi Jolanta Wawrzyniak, dyrektorka szprotawskiej książnicy – kosztowało nas to bardzo dużo pracy, ale mając taką kadrę biblioteczną, nie boję się realizować ambitnych zadań.

Projekt w całości został zrealizowany ze środków programu grantowego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź. Zobacz. Działaj", z którego szprotawska biblioteka otrzymała środki jako jedyna w woj. lubuskim w pierwszym naborze.

podziel_sie_pomyslem_2

podziel_sie_pomyslem_1