11 listopada w bibliotece w Szprotawie - Bibliotekarz Lubuski

11 listopada w bibliotece w Szprotawie

szprotawa_11_listopadaO godzinie 11 rano pod szprotawskim ratuszem miała miejsce inicjatywa plenerowa pt. „Pamiętamy" przygotowana przez Bibliotekę Miejską, szprotawskich harcerzy, Dyskusyjny Klub Książki, UTW oraz młodzież szkolną. Uroczystość uświetnił swoją obecnością pan Józef Rubacha – burmistrz Szprotawy oraz pan Paweł Chylak – z-ca burmistrza.

Podczas spotkania można było usłyszeć wiersze patriotyczne, cytaty Józefa Piłsudskiego oraz piosenki harcerskie. Bardzo miłą niespodzianką okazał się krótki występ muzyczny krakowskiego barda Pawła Orkisza, który przyjechał na zaproszenie burmistrza.

– Poezją patriotyczną i śpiewem uczciliśmy Święto Niepodległości, ale także zintegrowaliśmy różne pokolenia szprotawian – mówi Jolanta Wawrzyniak, dyrektorka biblioteki. – Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu tego działania: harcerzom, seniorom, młodzieży, moim pracownikom oraz pracownikom promocji Urzędu Miejskiego. To najlepszy przykład na to, iż działając wspólnie, można tworzyć wielkie rzeczy.

szprotawa_11_listopada_2

szprotawa_11_listopada_3