Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

alt18.11.2014r. Filia Biblioteczna w Długiem gościła pisarkę Roksanę Jędrzejewską – Wróbel. Uczestnikami tego spotkania byli uczniowie miejscowej szkoły podstawowej. Pani Roksana jest autorką książek dla najmłodszych za które otrzymała wiele nagród i wyróżnień oraz laureatką nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Pisarka przywiozła swoje książki i rekwizyty, które były inspiracją do pomysłów na historie o Florce- ryjówce czy też o perypetiach Bzyka Brzęka. W trakcie spotkania młodzi czytelnicy dowiedzieli się , skąd autorka brała pomysły do swoich książek , w jaki sposób przywiezione przez nią rekwizyty i użyta wyobraźnia stworzyły bohaterów jej książek. Pisarka podpowiedziała jak można uważnie obserwować rzeczywistość i proste czynności, bo właśnie w nich jest najwięcej pomysłów na ciekawe opowieści. Na koniec p. Roksana przeczytała fragmenty swoich książek oraz pokazała jaką drogę musi przejść książka aby się znaleźć w bibliotece. Było to miłe udane spotkanie, a nawet niektóre dzieci postanowiły pójść w ślady pisarki.
Jadwiga Matoga