Powitaliśmy wiosnę - Bibliotekarz Lubuski

Powitaliśmy wiosnę

altW piątek, 20 marca 2015 r., w Bibliotece Publicznej we Wschowie odbyły się kolejne zajęcia dla najmłodszych. Tym razem wspólnie z dziećmi witaliśmy nadchodzącą wiosnę. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od przeczytania ciekawej historii, nawiązującej do tematyki spotkania. Dzieci nie tylko wysłuchały opowiadania Marii Kownackiej „O wiosennym słonku, niedźwiedziej pałce i pliszki ogonku”, ale i same z chęcią odczytywały fragmenty tekstu. Następnie nadszedł czas na wykonanie pracy plastycznej – zielonych żabek. Uczestnicy z zapałem wycinali papierowe kółeczka i wyklejali z nich kształty tych zabawnych stworzeń. Na koniec to, co zawsze wywołuje najwięcej śmiechu – zabawa! Dzieci przemieniły się w długiego węża, który gonił swój własny ogon. Potem jeszcze słodki poczęstunek dla każdego i okazało się,  że czas szybko płynie i pora się rozstać. Ale nie na długo, bowiem już w kwietniu kolejne zajęcia!
Ilona Ratajczak