Wystawa fotograficzna „Spojrzenia..." - Bibliotekarz Lubuski

Wystawa fotograficzna „Spojrzenia..."

spojrzenia„Spojrzenia..." to nazwa wystawy fotograficznej zorganizowanej w „Mojej Galerii" znajdującej się w filii bibliotecznej na os. Łużyckim. Autorami zdjęć są członkowie Sekcji Fotograficznej „fotopstryk" Uniwersytetu Trzeciego Wieku Świebodzińskiego Domu Kultury działającej od kwietnia 2012 r.

W 2014 r. sekcja uczestniczyła w Konkursie Fotograficznym Lubuskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, w którym wyróżniono 16 fotografii 9 osób – świebodzinian. Ponadto sekcja wzięła udział w plenerach „Jesień w parku", „Damą być" czy „Foto wieczorową porą", które zaowocowały ciekawymi pracami przedstawiającymi uroki krajobrazu – przyrody i architektury. Niektóre z nich znajdują się na wystawie w „Mojej Galerii". Dokonując ich krótkiego przeglądu, zauważamy piękne ujęcia motyla pazia królowej na tle krajobrazu połoniny Bieszczad, wiaduktu kolejowego z początku XX w. w okolicach Gronowa na trasie kolejowej Toporów – Międzyrzecz, mostku chińskiego w międzyrzeckim parku, wspaniałych morskich klifów, mostu na rzece w Des Moines stolicy stanu Iowa oraz brokułowych drzew. Wszystkie prace prezentowane są w antyramach. Obecnie Sekcja Fotograficzna „fotopstryk" liczy 14 osób i planuje zorganizować 4 plenery oraz wystawę poplenerową. Wystawa „Spojrzenia..." w „Mojej Galerii" czynna będzie do końca kwietnia 2015 r.

ZAPRASZAMY!

Andrzej Grupa