Światowy Dzień Ziemi w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

Światowy Dzień Ziemi w Długiem

altZ okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest w Polsce 22 kwietnia w Bibliotece w Dlugiem odbyły się zajęcia edukacyjne mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie najmłodszym, jak chronić i dbać o naszą planetę. Spotkanie przygotowała Filia biblioteczna i biblioteka szkolna w Długiem. Zaproszono uczniów kl. I-III wraz z wychowawcami.
Co to jest Dzień Ziemi, co zagraża naszej planecie, jakie działania możemy podjąć by pozytywnie wpływać na nasze środowisko przyrodnicze – na te i na inne pytania staraliśmy się dać odpowiedź w trakcie naszej pogadanki. Dzieci obejrzały także prezentację multimedialną pt. „ Wilcze echa w Borach Dolnośląskich”, udostępnioną nam przez pracownika UMiG w Szprotawie,  p. J. Ryszawego. Na zakończenie i w ramach proekologicznych działań związanych z obchodami Dnia Ziemi posadziliśmy sadzonkę jodły, przekazaną przez miejscowego leśniczego p. K. Kamińskiego.
Jadwiga Matoga