Konkurs gazetek - Bibliotekarz Lubuski

Konkurs gazetek

Czasem piszemy, czasem się wygłupiamy

gazetkiPonad 50 gazetek przysłano na dziesiąta edycję konkursu na najlepszą gazetkę szkolną województwa lubuskiego. 18 najlepszych otrzymało nagrody i wyróżnienia.

Jedną z nagród, podobnie jak w ubiegłym roku, zdobyła redakcja gazetki „Sobuś" z Gimnazjum nr 12 w Gorzowie, której redaktorem naczelnym jest Joanna Taisner. Jak nam zdradziła, gazetka powstaje głównie w... czwartki: – Spotykamy się co tydzień, spędzamy ze sobą godzinę lub dwie, rozmawiamy o artykułach, wymieniamy się pomysłami, a czasem po prostu się wygłupiamy...

– Najważniejsze to umieć się dogadać z całą redakcją i zachęcić, aby autorzy przynosili na czas swoje teksty – zapewniała 13-letnia Małgorzata Chudzik, redaktorka nagrodzonej gazetki „Kurier Dwójki" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach.

gazetki1Konkursowe nagrody zdobyły też gazetki: „Alfabet" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, „Siódemka" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu, „Na marginesie" ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, „Kurier Trójki" z Gimnazjum nr 3 w Żarach, „Gimzetka" z Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze, „Curier" z II LO w Gorzowie i „Green Team" z II Ogólnokształcącego Liceum Ekologicznego w Zielonej Górze.

Wyróżnienia otrzymały gazetki: „Głos Ucznia" ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Gorzowie, „Z Ósemką w Świat" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowej Soli, „Onagrus" z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowej, „Człowiek z Trzynastki" z Gimnazjum nr 13 w Gorzowie, „Peryskop" z Gimnazjum nr 1 we Wschowie, „Paradox" z Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze, „Skrzat" z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lipkach Wielkich, „Ambasadorek" z Zespołu Szkół nr 14 w Gorzowie i „Ploteczki ze Szkolnej Teczki" z ZSS nr 1 w Zielonej Górze.

Finał konkursu odbył się 28 maja w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Nagrody ufundowali: dyrektor WOM-u i Wydział Promocji UM w Gorzowie.

Hanna Ciepiela
Fot. Monika Markowska