Zajęcia wakacyjne w Lesznie Górnym - Bibliotekarz Lubuski

Zajęcia wakacyjne w Lesznie Górnym

altOd 29 czerwca do 3 lipca w szkole podstawowej w Lesznie Górnym odbywały się zajęcia dla dzieci w formie letniej półkolonii, zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Uczestnikami wypoczynku było 15. dzieci w wieku od 9 do 12 lat. Opieką nad uczestnikami oraz organizacją zajęć zajmowały się: pani Krystyna Matczak oraz pani Andżelika Przysiężna z Filii bibliotecznej w Lesznie Górnym.Półkoloniści bawili się i odpoczywali na terenie szkoły, gdzie czynnie spędzali czas biorąc udział w zajęciach sportowych oraz podczas warsztatów w Bibliotece. W tym sezonie, w związku z trwającym Rokiem Teatru, dominowała tematyka teatralna. Dzieci tworzyły piękne plakaty, zaproszenia i odgrywały scenki z bajek. Nie zabrakło też samodzielnego szycia pacynek oraz wycieczki do teatru zorganizowanej przez MBP w Szprotawie. To był aktywnie i twórczo spędzony wakacyjny czas.
Krystyna Matczak, Andżelika Przysiężna

altaltalt